Wczytywanie...

xFood

Web aplikacja do zamawiania posiłków w pobliskich restauracjach

TG Coders

Jak pokazuje wiele badań, klienci coraz cześciej decydują się na zamawianie posiłków w formie online. Wynika to z istotnie większej wygody, znacznie szerszej oferty dostępnej w jednym miejscu, możliwości szybkiego sprawdzenia zweryfikowanych opinii o danej restauracji przed dokonaniem zakupu, a także przejrzystości w cenach zarówno dostawy, jak i posiłków. A to wszystko przy jednocześnie minimalnych kosztach zamówienia i czasie dowozu. Widząc ten rosnący trend i duże zapotrzebowanie na aplikacje do zamawiania jedzenia, nasz klient zdecydował się na stworzenie wraz z naszym zespołem aplikacji webowej nazwanej xFood.

Prace rozpoczęliśmy od dokonania dokładnej analizy polskich oraz zagranicznych rozwiązań umożliwiających zamawianie produktów online. Wykazała, że na rodzimym rynku prosperuje właściwie jeden główny lider skupiający około 80-90% całych udziałów. Swój produkt kieruje w głównej mierze do dużych miast i metropolii, w odróżnieniu do innych krajów Unii Europejskiej, takich jak np. Niemcy czy Wielka Brytania. Na terenie tych krajów, w wielu mniejszych regionach, klienci aktywnie używają różnych drobnych aplikacji do zamawiania jedzenia. Pokazuje to swoistą anomalię, która istnieje na polskim rynku.

Nasza analiza wykazała także, że klienci korzystający z usług największej polskiej firmy w tym segmencie mają najczęściej uwagi do braku możliwości edycji menu z pozycji strony/aplikacji (dokonywanie tego typu zmian we wspomnianym serwisie wymaga kontaktu z infolinią), czy wysokich prowizji pobieranych od każdego zamówienia.

Projekt xFood wymagał stworzenia systemu wykorzystującego położenie geograficzne klienta, w celu pokazania restauracji znajdujących się w określonym promieniu od swojej lokalizacji. Stworzony został również zaawansowany panel edycji danych firmowych i zmiany menu. Nasz zespół zadbał ponadto, aby serwis umożliwiał wysyłanie powiadomień o złożonych zamówieniach, a także dopełnił innych niezbędnych formalności prawnych, takich jak dostarczenie odpowiedniego regulaminu, polityki prywatności, czy zakładek informacyjnych.

Nasz klient otrzymał w pełni kompleksowe rozwiązanie dostosowane do wszystkich urządzeń mobilnych i komputerów - systemów operacyjnych. Aplikacja umożliwia tworzenie unikalnych profili restauracji, własnego menu, przeglądanie i składanie zamówień przez klientów, dokonywanie płatności za stworzone zamówienia. Wykorzystuje również zaawansowany system do obliczania odległości od restauracji w czasie rzeczywistym i ustalenia odpowiedniej ceny dostawy.

Inne nasze najnowsze realizacje

Tripery

Aplikacja umożliwiająca efektywne nawigowanie do celu w Wielkiej Brytanii

Tripery

Giełda Aut

Krajowy portal sprzedaży pojazdów używanych

Giełda Aut

Transportuj24

Ogólnopolska platforma łącząca przewoźników i osoby poszukujące transportu dla przesyłki

Transportuj24

TG Manager

Web aplikacja do zarządzania kluczowymi procesami w firmie

TG Manager

Naczyniaki

Największy w Polsce portal medyczny poświęcany naczyniakom

Naczyniaki

Biznes Skaner

Aplikacja webowa umożliwiająca wykonie skutecznej analizy biznesowej z wykorzystaniem uczenia maszynowego

Biznes Skaner

Więcej realizacji

Masz pytania
lub potrzebujesz wyceny?

Skontaktuj się

Używamy najlepszych technologii podpartych wieloletnim doświadczeniem w celu zapewnienia najwyższej klasy rozwiązań informatycznych i teleinformatycznych.