Wczytywanie...

Market News

Aplikacja dla inwestorów zbierająca najważniejsze informacje rynkowe

TG Coders
Market News
Zakres prac

Wiedza na temat aktualnych informacji rynkowych i sytuacji spółek jest niezwykle ważna w celu podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych. Oferty firm, które zapewniają oprogramowanie dostarczające tego typu dane są kosztowne i jednocześnie często niedostosowane do ściśle określonych wymagań klientów.

Nasze prace rozpoczęły się od analizy stron i serwisów internetowych, które najszybciej informują o ważnych dla naszego klienta zdarzeniach rynkowych, mających wpływ na decyzje inwestycyjne. Jej wyniki wykazały, że w zależności od serwisu, te same dane, pokazują się z kilkusekundowym wyprzedzeniem lub opóźnieniem. Istotne zatem było, aby stworzone przez nas rozwiązanie umożliwiało automatyczne pobieranie danych z różnych stron internetowych, a następnie przesyłanie ich do naszego klienta najszybciej jak to tylko możliwe. Ważna była niezawodność, stabilność, wraz z wysoką prostotą użytkowania. Każdy błąd lub nawet kilkusekundowa zwłoka w dostarczeniu wiadomości mogła skutkować stratą finansową naszego klienta.

Wykonaliśmy aplikację webową zamieszczoną w chmurze, która w kilkusekundowych odstępach pobiera wszystkie dane o charakterze rynkowym z najbardziej istotnych stron internetowych, wykazanych podczas analizy. Następnie poprzez kanały RRS wysyła komunikaty na urządzenia mobilne i stacjonarne naszego klienta, bez najmniejszych odczuwalnych opóźnień (jak miałoby to miejsce w przypadku wiadomości sms, lub mailowych). Dodatkowo do aplikacji wykonaliśmy autorski API w celu sprawnego wykorzystania stworzonego systemu, również przez inne podmioty współpracujące z naszym klientem oraz zaimplementowaliśmy system monitorujący prace poszczególnych skryptów "scrapowania" (pobierania danych).

Inne nasze najnowsze realizacje

Porównywarka Bankowa

Porównywarka produktów bankowych i pozabankowych

Porównywarka Bankowa

TG Manager

Web aplikacja do zarządzania kluczowymi procesami w firmie

TG Manager

Transportuj24

Ogólnopolska platforma łącząca przewoźników i osoby poszukujące transportu dla przesyłki

Transportuj24

Biznes Skaner

Aplikacja webowa umożliwiająca wykonie skutecznej analizy biznesowej z wykorzystaniem uczenia maszynowego

Biznes Skaner

Giełda Aut

Krajowy portal sprzedaży pojazdów używanych

Giełda Aut

Tripery

Aplikacja umożliwiająca efektywne nawigowanie do celu w Wielkiej Brytanii

Tripery

Więcej realizacji

Masz pytania
lub potrzebujesz wyceny?

Skontaktuj się

Używamy najlepszych technologii popartych wieloletnim doświadczeniem w celu zapewnienia najwyższej klasy rozwiązań informatycznych i teleinformatycznych.