Wczytywanie...

Oprogramowanie APD

Oprogramowanie wykonane do automatyzacji pracy dziekanatu

Big Drop’s Best: Aaron, Vice President

Na mocy ustawy z dnia 20 lipca, wszystkie uczelnie wyższe, począwszy od 2018 roku, mają obowiązek przesyłania bieżących i dostarczenia historycznych prac dyplomowych studentów do systemu APD (Archiwum Prac Dyplomowych). Utworzona państwowa jednostka zapewnia niezbędne narzędzia do weryfikacji antyplagiatowej, oferowanej niegdyś przez komercyjne podmioty. Nowa ustawa spowodowała, że uczelnie zostały zobligowane do dostarczenia nawet parędziesięciu tysięcy plików w krótkim okresie czasu. Nasz klient zgłosił się do nas w celu pomocy przy automatyzacji tego zadania.

Instrukcja wysłania pracy do APD, to długi dokument określający wiele pól formularza, które należy prawidłowo wypełnić. Powoduje to, że manualne wysłanie jednego pliku zajmuje średnio od 7 do 12 minut. Wykonywanie tego typu działań przez pracownika dziekanatu, w stosunku do historycznych prac od momentu powstania uczelni mogło przyczynić się do pojawienia wielu błędów, pomijając bardzo dużą czasochłonność. Poprzez technologie do automatyzacji pracy takie jak Selenium oraz z wykorzystaniem frameworka Django, jak również zadań okresowych Celery, stworzyliśmy aplikacje, która w pełni automatycznie wypełnia wszystkie niezbędne pola formularzy, a następnie wysyła plik wraz z wymaganymi danymi do APD.

Żmudny proces wysłania prac dyplomowych od daty powstania uczelni, który po szacunkowych wyliczeniach określono na 11 miesięcy, został przez nas w pełni zautomatyzowany. Nasza aplikacja podpięta do bazy danych wypełniała wszystkie niezbędne pola, następnie przekazując plik bez konieczności ingerencji osób trzecich. Spowodowało to skrócenie całego zadania do 3 tygodni, jednocześnie zapewniając przy tym pełną automatyzację w kolejnych latach.

Inne nasze najnowsze realizacje

Transportuj24

Ogólnopolska platforma łącząca przewoźników i osoby poszukujące transportu dla przesyłki

Transportuj24

Porównywarka Bankowa

Porównywarka produktów bankowych i pozabankowych

Porównywarka Bankowa

MassageFinder

Jeden z największych serwisów dla masażystów w USA

MassageFinder

Naczyniaki

Największy w Polsce portal medyczny poświęcany naczyniakom

Naczyniaki

Market News

Aplikacja dla inwestorów zbierająca najważniejsze informacje rynkowe

Market News

TG Manager

Web aplikacja do zarządzania kluczowymi procesami w firmie

TG Manager

Więcej realizacji

Masz pytania
lub potrzebujesz wyceny?

Skontaktuj się

Używamy najlepszych technologii podpartych wieloletnim doświadczeniem w celu zapewnienia najwyższej klasy rozwiązań informatycznych i teleinformatycznych.